نوشته شده توسط : سجاد

سامسونگ اعلام کرد که یک پروژه آزمایشی جهت برقراری نسل جدید اینترنت ۵G را بر روی یک قطار پرسرعت در حال حرکت در ژاپن با موفقیت پشت سر گذاشته است.

ازآنجاکه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G درگوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورها و غول‌های تکنولوژی بسیاری نیز با همکاری اپراتورهای اینترنت در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند.

شرکت کره‌ای سامسونگ با همکاری شرکت مخابراتی و ارتباطات و فناوری KDDIژاپن، به طورآزمایشی برقراری نسل جدید اینترنت ۵G رادر یک قطار پر سرعت در حال حرکت آزمودند و بنابر اعلام این غول تکنولوژی کره ای، سرعت اینترنت در این پروژه  ۵G بر روی قطار در حال حرکت ۱.۷ گیگابیت بر ثانیه گزارش شده است.

طبق گزارش های منتشر شده، سرعت این قطار که بین دو ایستگاه در شهر سایتمای ژاپن رفت و آمد می‌کند، بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بوده است و فاصله این دو ایستگاه از هم نیز تقریبا ۱.۵ کیلومتر است.

محققان و متخصصان این دو شرکت در این پروژه همچنین سرعت دانلود و بارگزاری فیلم را مورد سنجش و ارزیای قرار داده اند به گونه ای گزارش داده اند یک فیلم با کیفیت ۸K با کمک روتر برقراری اینترنت ۵G داخل قطار دانلود شده و همچنین یک فیلم با کیفیت ۴K نیز با استفاده از این روتر، بارگزاری و آپلود شده است.

سامسونگ اعلام کرده است که این پروژه آزمایشی نشان داد که چگونه مسافران و کاربران حتی در زمان حرکت با وسایل حمل و نقل پر سرعت نیز می توانند از فناوری نسل جدید اینترنت ۵G بهره مند شوند. این غول تکنولوژی کره ای همچنین به کاربران اطمینان داده است که استفاده از روتر وای فای موجود و نصب شده بر روی قطار و سایر اماکن عمومی، از لحاظ امنیتی نیز تایید شده است و مشکلی را برای آنها ایجاد نخواهد کرد.

یوشیاکی اوچیدا – مدیر ارشد اجرایی شرکت مخابراتی KDDI ژاپن – در این باره اظهار کرد:" همکاری و پروژه مشترک با سامسونگ فرصت ایده آلی را برای ما بوجود آورد تا به مردم کشور خود و سایر کشورهای جهان نشان دهیم فناوری نسل جدید اینترنت ۵G چقدر می تواند زندگی و تجارت ما را سرعت و بهبود ببخشد".

وی در ادامه افزود:" این پروژه موفقیت آمیز برای ما دستاورد بزرگی به شمار می رود چرا که بوسیله آن کاربران قادر خواهند بود همه جا حتی در وسایل حمل و نقل پر سرعت و در حال حرکت، به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند و از امکانات آن به منظور رفع نیاز خود، حال چه بسا تجارت باشد چه تفریح، بهره مند شوند".

وی همچنین اعلام کرد که شرکت مخابراتی KDDI ژاپنی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی فناوری نسل جدید اینترنت ۵Gرا در این کشور به طور کامل برقرار و راه اندازی کند و در این راستا، با غول های تکنولوژی همچون سامسونگ به طور قطع همکاری های بزرگی خواهد داشت.

شرکت های مخابراتی و اپراتورهای بزرگ جهانی همچون تلکام، اسپرینت، وریزون، اریکسون، AT&T و تی موبایل مدتهاست که درصدد برقراری و راه اندازی نسل جدید اینترنت ۵G  هستند و به همین منظور در کشورهای بسیاری پروژه های آزمایشی متعددی را به انجام رسانده اند.  

بعنوان مثال، شرکت عمان‌تل باهمکاری اریکسون موفق به اجرای آزمایشی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G درمسقط، پایتخت عمان شدند و اجرای آزمایشی نسل جدید اینترنت ۵G که باهمکاری شرکتهای مخابراتی واپراتورهای عمان تلو اریکسون در مسقط صورت گرفت، به منظور ایجاد بستری مناسب برای برقراری شبکه ارتباطی و اینترنتی ۵ Gدرجهان ازجمله کشورعمان انجام گرفته است.:: بازديد از اين مطلب : 0
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

تقلب امتحانی یکی از چالش های جدی در مدارس دنیاست و با پیشرفت فناوری و عرضه یک نرم افزار تازه امکان تقلب نیز به صفر رسیده است.

 یک شرکت فناوری هندی به نام Mindlogicx Infratec نرم افزار جدیدی را ابداع کرده که از تقلب و هرگونه تخلف در حین برگزاری امتحانات کتبی جلوگیری می کند.

این نرم افزار که IntelliPAD نام دارد، سوالات امتحانی را از طریق رایانه و در مدت زمان محدود و مشخصی در دسترس قرار می دهد و احتمال نشت سوالات را به صفر می رساند.

نرم افزار یاد شده که در سیلیکون ولی آمریکا طراحی شده و در چین به تولید نهایی رسیده است، از طریق دفتر این شرکت هندی در سنگاپور عرضه شده و به فروش می رسد. در این نرم افزار از فناوری های بیومتریک و رمزگذاری برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، بهره گرفته شده است.

نرم افزار مذکور سوالات امتحانی را بر روی سرورهای کلود خود رمزگذاری می کند و دانش آموزان تنها با ثبت اثر انگشت خود می توانند به محتوای سوالات برای مدت محدود دسترسی یابند. پس از ثبت اثر انگشت سوالات بر روی نمایشگر قابل مشاهده بود و دانش آموزان در مدت تعیین شده برای پاسخ به آنها فرصت خواهند داشت.

این سیستم بر روی رایانه های شخصی، تبلت و دیگر انواع رایانه ها قابل پیاده سازی است. شرکت سازنده این نرم افزار از یک دهه قبل نرم افزارهای آموزشی عرضه می کند و حدود ۶۰ کارمند دارد.:: بازديد از اين مطلب : 1
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح های نامتعارف سازمان ملل به دنبال تصویب قانونی برای منع تولید و گسترش ربات های آدمکش و جنگجو هستند.

این کنوانسیون به تازگی نامه ای را به 22 کشور عضو سازمان ملل فرستاده و از آنها درخواست کرده تا روند توسعه، تولید و توزیع سلاح های خودمختار را که بیشتر به عنوان ربات های آدمکش شناخته می‌شود، متوقف کنند.

نگرانی سازمان ملل و کنوانسیون یاد شده بیشتر به هوش مصنوعی به کار رفته در این ماشین ها مربوط می‌شود. علاوه بر این، سازمان ملل نگرانی هایی را در مورد حضور اینگونه ابزارها در سیستم های حفاظت شخصی و بعدها استفاده های نظامی مطرح کرده است.

بیشتر کشورهای عضو این کنوانسیون بر این عقیده هستند که سلاح های خودمختار مبتنی بر هوش مصنوعی باید با قواعد و ابزاری مشخص توسعه داده شوند. با این حال برخی دیگر از کشورها ادعا می‌کنند که این سلاح ها باید تنها با هدایت و کنترل انسان عمل کنند.

نگرانی ها در مورد ربات های آدمکش و سلاح های مبتنی بر هوش مصنوعی در حالی مطرح می‌شود که سران بسیاری از کشورها از جمله هند این نگرانی ها را بی اساس می‌خوانند. سفیر هند در سازمان ملل به تازگی ادعا کرده که نگرانی در مورد ربات های آدمکش به گونه ای جوسازی به حساب آمده و تلاشی برای تشویش اذهان عمومی و تخریب چهره هوش مصنوعی از دید مردم است.

پیش از این ایلان ماسک از چهره های معروف توسعه دهنده تکنولوژی های مبتنی بر هوش مصنوعی، هشدارهایی در این زمینه داده بود. وی بر این باور است که هوش مصنوعی و سلاح هایی نظیر ربات های آدمکش نقش قابل توجهی در جنگ جهانی سوم خواهند داشت. به گفته ماسک، مردم تا زمانی که نبینند که ربات ها در خیابان ها راه می‌روند و همانند انسان ها کارهای مختلف را انجام می‌دهند، از خطرات مربوط به هوش مصنوعی آگاه نخواهند شد.

 :: بازديد از اين مطلب : 2
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

یادگیری ماشینی روش هایی را برای مرتب سازی اطلاعات جمع آوری شده ارائه می کند تا بتواند به تشخیص الگوها و پیش بینی آینده بپردازد.

اگر اخبار تکنولوژی را به صورت روزانه دنبال می کنید، مطمئنا در جاهای مختلف با واژه یادگیری ماشینی (Machine Learning) روبه رو شده اید. یادگیری ماشینی ترکیب کاملی از روش هایی است که طی آن، اطلاعات توسط کامپیوتر پردازش می شود. این روش های پردازشی در اطراف ما وجود دارد و در حال جمع آوری اطلاعات از زندگی روزمره ما، از مسیریابی بر روی نقشه گوگل گرفته تا بررسی ایمیل ها با این فرآیندهای کامپیوتری صورت می‌گیرد.

یادگیری ماشینی دقیقا چیست و از چه زمانی در محافل خبری و رسانه ها خبرساز شده است؟

تاریخ توسعه یادگیری ماشینی شاهد وقوع ۲ اتفاق بود:

اولین اتفاق توسط سامویل آرتور، پیشرو در زمینه هوش مصنوعی کلید خورد که در سال 1959 اصطلاح «یادگیری ماشینی» را معرفی کرد.

در سال 1959، آرتور ساموئل، مهندس MIT یادگیری ماشینی را به صورت زیر توصیف کرد:

زمینه مطالعاتی جدیدی که کامپیوتر را بدون هرگونه برنامه نویسی صریح، قادر به یادگیری می کند

ساموئل مشغول ساخت ماشین محاسباتی خود بود و ماشین جدید را یک برنامه مستقل و خودمختار می دانست که روزی می تواند به یک قهرمان برتر جهانی تبدیل شود.

اینترنت، دومین اتفاق مهم بعد از توسعه یادگیری ماشینی محسوب می‌شود که دنیای فناوری را دگرگون کرد.

ظهور اینترنت، موجب ارائه داده های گوناگونی شد. با وجود اینکه انواع اطلاعات بر روی بستر اینترنت به راحتی قابل دسترسی بودند، به نظر می رسید جای یک مسئله مهم خالی باشد و آن راهی برای سازماندهی اطلاعات و قرار دادن آنها در الگوهای معنادار بود. این موضوع یکی از مهمترین وظایف یادگیری ماشینی محسوب می‌شد.

داده های کلان (big data) از اجزای بنیادی در ساختار یادگیری ماشینی است. کلان داده همانطور که از نامش پیداست، به معنی مقدار زیادی داده است. در واقع، داده های کلان تمامی اطلاعاتی است که به طور مداوم از شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و حتی میکروفن ها و دوربین ها جمع آوری می شود.

الگوریتم ها، این حجم بالای اطلاعات را طوری مرتب می کنند تا امکان پیش بینی کارها و فرآیندهای آینده فراهم شود.

مقادیر زیاد داده ها موجب می شود که الگوریتم های یادگیری ماشینی بهتر عمل کنند و روش ها و الگوهای پیش بینی آینده معتبرتر شوند. این الگوریتم ها راه حل هایی را برای پیش بینی رفتارها و چالش های پیش رو ایجاد می کند.

یکی از مشهورترین نمونه هایی که در این زمینه می توان به آن اشاره کرد، قابلیت معرفی محصول توسط سایت آمازون است. آمازون سوابق خرید شما را در کنار عادت های خرید افراد دیگر قرار می دهد و سپس محصولاتی را به شما پیشنهاد می‌دهد که ممکن است به آن علاقه مند باشید.

یادگیری ماشینی در واقع روش هایی را برای مرتب سازی اطلاعات جمع آوری شده ارائه می کند تا بتواند به تشخیص الگوها و پیش بینی آینده بپردازد.

این نوع از یادگیری با آنچه در مغز انسان می‌گذرد، تفاوت دارد؛ به گونه ای که ماشین فقط از آنچه شما به آن می گویید، مطلع می شود و نمی تواند کنجکاو باشد یا نتیجه گیری کند.

به عنوان مثال، اگر چندین فیلم علمی-تخیلی را بر روی Netflix تماشا کنید، احتمالا این سایت در آینده، فیلم هایی در زمینه مشابه را به شما پیشنهاد می دهد. اما این موضوع، تنها یک مسئله ریاضی است که بر اساس اطلاعات ذخیره شده در Netflix پیش بینی می‌شود و اگر اطلاعاتی را در اختیار Netflix قرار ندهید، این سامانه نیز پیشنهاد خاصی برای شما نخواهد داشت.

یادگیری ماشینی در اطراف ما است و انواع داده ها را از طرق مختلف مانند فید فیس بوک، مسیرهای ترافیکی پیشنهادی توسط نقشه گوگل (Google Maps)، فیلترهای اسپم ایمیل و حتی تنظیمات امنیتی اطلاعات بانکی، جمع آوری و گزارش می دهد.

اما روش های یادگیری ماشینی از دهه 1600 تاکنون کاملا دگرگون شده است. امروزه، ماشین می تواند با حداقل مداخله عامل انسانی به یادگیری بپردازند.

در حال حاضر، متخصصان تکنولوژی با استفاده از این نوع یادگیری، موفق به شبیه‌سازی مدل انجام عملیات در مغز انسان شده‌اند و سیستم های پیچیده ای به نام شبکه های عصبی را تولید کرده‌اند. شبکه های عصبی، امکان آموزش فراگیر را فراهم و سیستم های کامپیوتری را جایگزین هوش انسانی کرده است.

یادگیری ماشینی نقش مهمی در توسعه هوش مصنوعی ایفا می کند. هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اغلب به شیوه ای یکسان تعریف می شوند؛ درحالی که تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

هوش مصنوعی به توانایی ماشین برای انجام وظایف به گونه ای هوشمند اشاره دارد، در صورتی که یادگیری ماشینی به فرآیند خودکار ماشین گفته می شود که الگوهای معناداری از داده ها را ایجاد می کند. بدون یادگیری ماشینی نمی‌توان به هوش مصنوعی جامه عمل پوشاند.

در آینده می توان کارهای زیادی در زمینه یادگیری ماشینی انجام داد. به عنوان نمونه از یادگیری ماشینی در توسعه واقعیت مجازی، صنعت خودروهای بدون راننده و هوش مصنوعی استفاده می شود.

یادگیری ماشینی در واقع یکی از مهم‌ترین زیرشاخه های تکنولوژی محسوب می شود و توسعه آن، آینده صنایعی مانند هوش مصنوعی و ماشین های بدون راننده را شکل می‌دهد.:: بازديد از اين مطلب : 1
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

نرمندی به نام ترور پاگلان تصمیم دارد در ۲۰۱۸ نخستین ماهواره هنری دنیا را به مدار زمین بفرستد.
به گفته پاگلان این ماهواره که مجسمه فضایی لقب گرفته، از سطح زمین قابل مشاهده خواهد بود، افراد را تشویق می کند تا به آسمان نگاه کنند.
ماهواره مذکور که Orbital Reflector نامیده شده  هیچ گونه هدف تجاری، نظامی یا علمی ندارد. بلکه یک مجسمه است که از سطح زمین و بدون تلسکوپ مشاهده می شود.
 Orbital Reflector از ورقه های نازک و سبک فلز ساخته شده و به وسیله یک موشک فالکون ۹ به ارتفاع ۵۶۳ کیلومتری زمین می رود. قرار است ماهواره در بهار آتی از مقر نیروی هوایی وندنبرگ در آمریکا به آسمان فرستاده شود.
ماهواره مذکور پس از رسیدن مکان مورد نظر، گسترش می یابد و هر سه ساعت یکبار دور زمین مدار می کند. همچنین پس از دوماه وارد جو زمین و در آنجا نابود می شود.
ماهوراه نور را به زمین منعکس می کند و به همین دلیل با چشمان غیر مسلح قابل مشاهده است.:: بازديد از اين مطلب : 1
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

ویژگی جدیدی که اپلیکیشن واتس‌اپ معرفی کرده، به ادمین گروه‌ها این امکان را می‌دهد که چت کردن دیگر اعضای گروه را متوقف و آنها را مجبور به سکوت کند. با استفاده از این ویژگی تنها ادمین می‌تواند در گروه پیام ارسال کند و دیگر افراد تنها قادر به مشاهده پیام‌های او خواهند بود.

این ویژگی تنها توسط ادمین گروه قابل دسترسی و استفاده است و با فعال کردن آن تمامی امکانات چت برای اعضای گروه غیرفعال می‌شود و افراد دیگر قادر به ارسال پیام متنی تصاویر، ویدیو، گیف، فایل، پیام‌های صوتی و یا اشتراک موقعیت مکانی خود نخواهند بود. با این وجود ادمین‌ها می‌توانند همچنان به ارسال پیام در گروه بدون هیچ محدودیتی ادامه دهند و دیگر اعضا فقط می‌توانند پیام‌های آنها را مشاهده کنند.

ضمنا اگر یکی از اعضا بخواهد در آن موقعیت پیام خاصی را سریعا برای ادمین ارسال کند می‌تواند از گزینه «Message Admin» استفاده کند. با استفاده از این گزینه پیام برای گروه ارسال می‌شود اما تنها در صورتی که ادمین آن را تایید کند در گروه و برای دیگر اعضا نمایش داده خواهد شد. این ویژگی توسط وبسایت WABetaInfo رویت شده و در حال حاضر در نسخه بتای واتس‌اپ به‌کارگرفته شده است.

البته استفاده از این ویژگی توسط ادمین‌ها می‌تواند تا حدود زیادی باعث نارضایتی اعضای گروه شود. در حال حاضر ایجاد تغییرات در تنظیمات گروه در واتس‌اپ، هر 72 ساعت یکبار قابل انجام است، بنابراین با فعال کردن این ویژگی، کاربران برای 72 ساعت قادر به ارسال پیام یا اظهار نظر در گروه نخواهند بود.

بهتر است واتس‌اپ قبل از انتشار رسمی این ویژگی، در تنظیمات گروه‌ها کمی تجدید نظر کند و ایجاد تغییرات در تنظیمات گروه‌ها را کمی انعطاف ‌پذیرتر کند تا از این طریق از نارضایتی اعضای گروه‌ها جلوگیری کند.:: بازديد از اين مطلب : 3
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

مرحله دوم طرح رجیستری صرفا برای تمامی مدل‌های گوشی تلفن همراه و تبلت اپل از روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه اجرا می‌شود و سایر مدل‌های گوشی و تبلت نیز به تدریج در هفته‌های آینده پس از اعلام رسمی تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعاتٰ، براساس این اطلاعیه تمامی خریداران در هنگام خرید باید از اصالت گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم‌کارت مطمین شوند به همین منظور می‌توانند شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) را – که بر روی جعبه دستگاه قابل مشاهده است- به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنند و یا با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* و انتخاب گزینه استعلام اصالت، از اصالت گوشی مطمئن شوند.

تمامی پیامک‌های مربوط به استعلام گوشی با سرشماره HAMTA ارسال می‌شود و اگر پیامکی با سرشماره دیگری در پاسخ به کاربر ارسال شود، جعلی بوده و به هیچ وجه قابل استناد نیست.

تمامی مراحل استعلام باید از طریق خریدار انجام شده و کاربران پس از اطمینان از اصالت تلفن همراه که نشان دهنده قانونی بودن و همچنین استاندارد بودن آن است می‌توانند تلفن همراه مورد نظر خود را خریداری کنند.

خریداران حتماً پس از خرید دستگاه، باید فاکتور رسمی با مهر فروشگاه که شماره شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) دستگاه بر روی آن درج شده را از فروشنده دریافت کنند و درصورت بروز هرگونه مشکل در مورد غیرقانونی بودن گوشی یا تجهیز، فروشنده می‌بایست پاسخگو باشد.

- خریداران پس از خرید گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت با شماره گیری کد دستوری #۶#* ، شناسه بین المللی ۱۵ رقمی (IMEI) گوشی را دریافت می کنند که این شناسه باید با شناسه ثبت شده بر روی جعبه دستگاه یکسان باشد.

- گوشی های دو سیم کارته دارای دو شناسه IMEI و گوشی های چند سیم کارته دارای چند IMEI هستند.

در گام بعدی دستگاه باید در شبکه اپراتوری فعال شود برای این کار خریدار باید کد فعال سازی (Activation Code) را در هنگام خرید از فروشنده دریافت کند.

- برای فعال سازی تجهیز در شبکه اپراتوری، خریدار کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کرده و عدد مربوط به گزینه فعال سازی را انتخاب می‌کند. پس از آن شناسه بین‌المللی ۱۵ رقمی (IMEI) دستگاه و کد فعال سازی مربوط به دستگاه و شماره سیم‌کارت دستگاهی را که قصد فعال سازی آن را دارد به ترتیب وارد می‌کند. پس از تائید اطلاعات وارد شده، پیام موفقیت‌آمیز بودن فرایند را دریافت می‌کند.

- کاربران باید به این نکته توجه کنند که پس از فعال سازی، تلفن همراه فقط بر روی سیم‌کارت فعال شده قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتی که دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیم‌کارت دیگری استفاده کند بایستی فرایند انتقال بهره‌بردار را طی کند. در غیر اینصورت تلفن همراه بر روی سیم‌کارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.

- خریداران گوشی تلفن همراه درصورت تغییر سیم کارت باید فرایند انتقال بهره‌بردار را با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* و ارسال عدد مربوط به گزینه انتقال بهره‌بردار انجام دهند.

- درصورت دریافت پیامک مبنی بر عدم ثبت گوشی، مشترک می بایست از خرید گوشی اجتناب کرده و گوشی را به فروشنده بازگرداند.

- مسافرانی که از خارج از کشور گوشی تلفن همراه یا تجهیز دارای سیم کارت خریداری کرده و به همراه خود وارد کشور می کنند باید شناسه بین المللی ۱۵ رقمی (IMEI) تجهیز خریداری شده را در گمرک محل ورود خود ثبت کنند. مسافران در هنگام ثبت شناسه گوشی تلفن همراه خود باید عوارض گمرکی آن را پرداخت کرده و رسید آن را نزد خود نگهداری کنند. مسافران پس از دریافت کد فعال سازی از وزارت صنعت، معدن و تجارت باید آن را در سامانه همتا به آدرس Hamta.ntsw.ir ثبت کنند.

- عوارض گمرکی و ارزش گذاری کالای مسافری براساس ارزشهای ثبت شده در سامانه TSC به آدرس tsc.irica.co انجام می شود.

- خریداران پس از خرید گوشی یا تجهیز دارای سیم‌کارت، درصورت برخورد با هرگونه مشکل و یا شکایت در زمینه استعلام، انتقال مالکیت، هزینه، فعال‌سازی، جعل در فاکتور و شماره سریال تجهیز و مشکلات گمرکی با سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و مرکز تماس طرح با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس بگیرند.

- درصورت وجود شکایت با ماهیت فنی شامل دریافت نکردن سرویس از شبکه تلفن همراه علیرغم طی کردن تمام مراحل فعال‌سازی و دریافت پیامک تائیدیه فعال شدن گوشی تلفن همراه کاربران می‌توانند با مرکز تماس طرح به شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس بگیرند.

- ثبت و فعال‌سازی گوشی تلفن همراه یا سایر تجهیزات دارای سیم‌کارت کاملاً رایگان بوده و خریداران نباید بابت آن هیچ هزینه‌ای پرداخت کنند.

- گوشی یا تجهیزات دارای سیم‌کارت که از مبادی قانونی وارد نشده و شناسه IMEI آن ثبت نشده باشد پس از گذشت یک ماه قطع شده و به هیچ عنوان در شبکه اپراتورهای کشور قابل استفاده نمی‌باشد.

- بروشور و تراکت اطلاع‌رسانی و آموزشی درباره نحوه استعلام و فعال‌سازی در شبکه همراه با گوشی و تجهیزات دارای سیم‌کارت خریداری شده در تمامی فروشگاههای ارایه‌کننده این تجهیزات نصب شده است.

- گوشی های اپل که در حال حاضر در شبکه اپراتورها فعال هستند درصورت تعویض سیم کارت باید در سامانه همتا فرایند انتقال مالکیت را انجام دهند.:: بازديد از اين مطلب : 0
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد
رک - رک دیواری - رک ایستاده - تولید رک - تولید کننده رک - فروش رک - خرید رک - قیمت رک - تولیدات رک - لیست قیمت رک - کابل شبکه - فروش کابل شبکه - خرید کابل شبکه - کابل لگراند - کابل نگزنس - فروش کابل لگراند - فروش کابل نگزنس - قیمت لگراند - قیمت نگزنس - داکت - ترانک - فروش داکت - فروش ترانک

شبکه سازان نسل جدید

 

02166101559

02166101577

02166101699:: بازديد از اين مطلب : 0
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

کابل شبکه لگراند

توزیع کننده انواع کابل شبکه لگراند و نگزنس

تخفیف ویژه برای همکار

02166101559:: بازديد از اين مطلب : 1
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()

نوشته شده توسط : سجاد

فروش رک دیواری

کیفیت عالی

قیمت مناسب

رک 4 یونیت عمق 40

 

                               
                                               


:: بازديد از اين مطلب : 1
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
تاريخ انتشار : 15 آذر 1396 | نظرات ()